Temnota PROLOG

18. dubna 2015 v 18:28 | Nikki
A/N: Tak jste se dočkali - zprovoznila jsem rubriku s povídkami a toto je první část první oficiální povídky na webu :)
Prolog vám zatím asi nic říkat nebude, je to uvítání do krčmy, která bude hodně rozhodovat - děj tam pravděpodobně skončí... ale tak, ať se líbí :D

Bylo deštivo. Kapky neúnavně stékaly po střechách a v podobě malých vodopádů se vyplavovaly hliněným okapem. V černé prázdnotě ulic blikalo matné světlo z nedalekého hostince. Tento hostinec býval jediné místo v širokém okolí, které nikdy nespalo, proto se většina zákazníků a hostů skládala z opilců, drogových dealerů a vrahů. Dnes to ale bylo jiné. Hostinec neosvětloval celou ulici, svítilo se pouze u baru. Celá čtvrť mohla poklidně usnout, protože byl v hostinci přítomen jen hostinský. Hostinský a nějací neznámí lidé. Vlastně nebyli neznámí, všichni v okolí tušili, co jsou zač, ale nikdo by se neodvážil pohlédnout do jejich tváří, kdyby k tomu měl příležitost. Ti lidé teď seděli u rohového stolu a svými černými cylindry si zakrývali obličeje. V hostinci panovalo úplné ticho. Lidé na židlích netrpělivě ťukali prsty do rytmu bubnujících kapek. Hostinský seděl za barem, nakloněn ke včerejšímu vydání novin, a po očku sledoval těch pět cizinců.
Cizinci se ani nehnuli, dokud neuslyšeli klapot vysokých bot na zápraží, načež se vší silou rozrazily dveře, až hostinský zaúpěl, jakým způsobem bouchly o stěnu. Cizinci složili klobouky a pohlédli na osobu stojící na prahu.
Otřásla se a celá promoklá vešla do příjemně teplé a útulné místnosti. Sundala pušku z ramene a společně s bajonetem, který držela zabalený v prosakující dece, odložila na nejbližší stůl. Pak si ze zad sundala batoh, s dalším prásknutím přistál na tomtéž stole. Hnědé, nelítostné oči se upřely na hostinského, kterého odzbrojily dříve, než stačil promluvit o nedbalém zacházení s majetkem krčmy. Nato pohlédla do tmavého koutu, kde se skrývalo pět pro ni známých lidí.
Složila ruce na prsou a zašklebila se. "Tak kde jsou ty bestie?!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama